Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
16. oktobris, 2015
Drukāt

1935. gada 16. oktobrī (1)

16okt_Mirsmedens_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 16. oktobrī, “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Brīvības pieminekļa būvdarbi tuvojas beigām. Pieminekļa obeliska virsotnē uzstādīts varā kaltais Brīvības tēls, kura iebetonēšana ja uzsākta.

Tuvākās dienās Brīvības tēlu patinēs un tā rokās novietos trīs zeltītas zvaigznes. Lai ūdens neiesūktos pieminekļa obeliskā, to aizsegs vara plāksnēm, kuras izgatavo mūsu jaunie varkaļi Zibens un Raika. Pie Brīvības tēla noslīpēšanas darbiem patlaban strādā zviedru varkalis Mirsmēdens ar savu palīgu Jēranu. Nākošās nedēļas beigās visiem Brīvības pieminekļa darbiem, sākot no obeliska līdz virsotnei, jābūt nobeigtiem.” Ragnāra Mirsmēdena darinātais Brīvības tēls, izjaukts un sasaiņots vairākās kastēs, Rīgā no Stokholmas bija atvests ar kuģi vēl oktobra pirmajās dienās. Varā kaltās figūras kopsvars ir aptuveni 1500 kg.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. štrunts par 1935.gadu…
    2015.gadā jādomā, kur ņemt tik garus kokus, ko apstādīt piemineklim, lai nekaitinātu muhamedāņus…
    Sekvojas jau Latvijā neaug…

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+