Mobilā versija
+10.8°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
17. marts, 2015
Drukāt

1935. gada 17. martā

17marts_Lelles_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 17. martā, Dailes teātrī ar Eduarda Smiļģa atbalstu, bet Herberta Līkuma rosināts un organizēts, darbu sāka Leļļu teātris.

Pirmā izrāde bija “Poģīša nelaime” pēc Ernesta Birznieka-Upīša stāsta motīviem. Tas bija pirmais profesionāla un pastāvīga leļļu teātra izveides mēģinājums, kas gan noturējās tikai gadu, lai arī publikas atsaucība bija. Līkums norādīja, ka izrādēm jāpalīdz bērniem “dzīvē pareizi saprast, atšķirt labo no ļaunā, jāliek aizrauties no veselīgām idejām”. Leļļu teātrim bija jāpalīdz izaudzināt apzinīgus pilsoņu un nākamos teātra apmeklētājus. Lelles Līkums taisīja savām rokām, bet tās bija vien 30 – 40 cm augstas, līdz ar to uz plašās Dailes teātra skatuves kļuva grūti saskatāmas. 1935. gadā teātris devās viesizrādēs uz Cēsīm. Jāpiebilst, ka 30. gadu beigās pastāvēja leļļu trupa arī Rīgas Krievu teātrī, taču pastāvīgs leļļu teātris Rīgā, kā zināms, tika nodibināts 1944. gadā. Un par to atkal rūpējās Līkums.

Pievienot komentāru

Gunti Ulmani bez pases neielaiž Saeimā; eksprezidents apvainojies (20)Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis nav ielaists Saeimas ēkā, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.
Vēl vesels un spēka gados, bet jau pensijā (17)Politiski neērto ieceri reformēt izdienas pensiju sistēmu esošajā sasaukumā, visticamāk, nekustinās
Draugiem Facebook Twitter Google+