Mobilā versija
+17.0°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
17. marts, 2015
Drukāt

1935. gada 17. martā

17marts_Lelles_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 17. martā, Dailes teātrī ar Eduarda Smiļģa atbalstu, bet Herberta Līkuma rosināts un organizēts, darbu sāka Leļļu teātris.

Pirmā izrāde bija “Poģīša nelaime” pēc Ernesta Birznieka-Upīša stāsta motīviem. Tas bija pirmais profesionāla un pastāvīga leļļu teātra izveides mēģinājums, kas gan noturējās tikai gadu, lai arī publikas atsaucība bija. Līkums norādīja, ka izrādēm jāpalīdz bērniem “dzīvē pareizi saprast, atšķirt labo no ļaunā, jāliek aizrauties no veselīgām idejām”. Leļļu teātrim bija jāpalīdz izaudzināt apzinīgus pilsoņu un nākamos teātra apmeklētājus. Lelles Līkums taisīja savām rokām, bet tās bija vien 30 – 40 cm augstas, līdz ar to uz plašās Dailes teātra skatuves kļuva grūti saskatāmas. 1935. gadā teātris devās viesizrādēs uz Cēsīm. Jāpiebilst, ka 30. gadu beigās pastāvēja leļļu trupa arī Rīgas Krievu teātrī, taču pastāvīgs leļļu teātris Rīgā, kā zināms, tika nodibināts 1944. gadā. Un par to atkal rūpējās Līkums.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (13)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+