Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
17. marts, 2015
Drukāt

1935. gada 17. martā

17marts_Lelles_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 17. martā, Dailes teātrī ar Eduarda Smiļģa atbalstu, bet Herberta Līkuma rosināts un organizēts, darbu sāka Leļļu teātris.

Pirmā izrāde bija “Poģīša nelaime” pēc Ernesta Birznieka-Upīša stāsta motīviem. Tas bija pirmais profesionāla un pastāvīga leļļu teātra izveides mēģinājums, kas gan noturējās tikai gadu, lai arī publikas atsaucība bija. Līkums norādīja, ka izrādēm jāpalīdz bērniem “dzīvē pareizi saprast, atšķirt labo no ļaunā, jāliek aizrauties no veselīgām idejām”. Leļļu teātrim bija jāpalīdz izaudzināt apzinīgus pilsoņu un nākamos teātra apmeklētājus. Lelles Līkums taisīja savām rokām, bet tās bija vien 30 – 40 cm augstas, līdz ar to uz plašās Dailes teātra skatuves kļuva grūti saskatāmas. 1935. gadā teātris devās viesizrādēs uz Cēsīm. Jāpiebilst, ka 30. gadu beigās pastāvēja leļļu trupa arī Rīgas Krievu teātrī, taču pastāvīgs leļļu teātris Rīgā, kā zināms, tika nodibināts 1944. gadā. Un par to atkal rūpējās Līkums.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (24)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+