Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
19. jūnijs, 2015
Drukāt

1935. gada 19. jūnijā

19jun_Ligo_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 19. jūnijā, Latvijas Iekšlietu ministrijas Informācijas un propagandas pārvalde vērsās pie pašvaldību vadības ar aicinājumu Jāņus svinēt “pēc iespējas skaisti un saskaņā ar mūsu tautas tradīcijām”.

Par to bija jāgādā pagastu vecākajiem, kam attiecīgi “ar apkārtrakstu jāuzaicina iedzīvotāji ķerties pie Jāņu – Līgo svētku sagatavošanas”. “Skaisti būs, ja visos pakalnos un augstākajos kokos degs jāņugunis, tā visu mūsu zemi ievijot vienā vienīgā vaiņagā, un tāpat jauki būs, ja līgošana atskanēs no sētas uz sētu, no novada uz novadu, tā tuvinot iedzīvotāju grupas, saimniekus un kalpus, vecus un jaunus,” bija teikts paziņojumā. Tas noslēdzās ar aizrādījumu: “Mūsu tautas gods prasa, lai Jāņus mēs svinētu kā īsti latviskus svētkus.”

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (8)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+