Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
19. jūnijs, 2015
Drukāt

1935. gada 19. jūnijā

19jun_Ligo_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 19. jūnijā, Latvijas Iekšlietu ministrijas Informācijas un propagandas pārvalde vērsās pie pašvaldību vadības ar aicinājumu Jāņus svinēt “pēc iespējas skaisti un saskaņā ar mūsu tautas tradīcijām”.

Par to bija jāgādā pagastu vecākajiem, kam attiecīgi “ar apkārtrakstu jāuzaicina iedzīvotāji ķerties pie Jāņu – Līgo svētku sagatavošanas”. “Skaisti būs, ja visos pakalnos un augstākajos kokos degs jāņugunis, tā visu mūsu zemi ievijot vienā vienīgā vaiņagā, un tāpat jauki būs, ja līgošana atskanēs no sētas uz sētu, no novada uz novadu, tā tuvinot iedzīvotāju grupas, saimniekus un kalpus, vecus un jaunus,” bija teikts paziņojumā. Tas noslēdzās ar aizrādījumu: “Mūsu tautas gods prasa, lai Jāņus mēs svinētu kā īsti latviskus svētkus.”

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (24)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+