Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
19. jūnijs, 2015
Drukāt

1935. gada 19. jūnijā

19jun_Ligo_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 19. jūnijā, Latvijas Iekšlietu ministrijas Informācijas un propagandas pārvalde vērsās pie pašvaldību vadības ar aicinājumu Jāņus svinēt “pēc iespējas skaisti un saskaņā ar mūsu tautas tradīcijām”.

Par to bija jāgādā pagastu vecākajiem, kam attiecīgi “ar apkārtrakstu jāuzaicina iedzīvotāji ķerties pie Jāņu – Līgo svētku sagatavošanas”. “Skaisti būs, ja visos pakalnos un augstākajos kokos degs jāņugunis, tā visu mūsu zemi ievijot vienā vienīgā vaiņagā, un tāpat jauki būs, ja līgošana atskanēs no sētas uz sētu, no novada uz novadu, tā tuvinot iedzīvotāju grupas, saimniekus un kalpus, vecus un jaunus,” bija teikts paziņojumā. Tas noslēdzās ar aizrādījumu: “Mūsu tautas gods prasa, lai Jāņus mēs svinētu kā īsti latviskus svētkus.”

Pievienot komentāru

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli (1)Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+