Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. jūnijs, 2015
Drukāt

1935. gada 2. jūnijs

2jun_Zakusala_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 2. jūnija vēlā naktī, visu Rīgu izgaismoja postoša ugunsgrēka blāzma, skanēja Sv. Pēterbaznīcas trauksmes zvani un ugunsdzēsēju sirēnas.

Ugunsnelaime bija izcēlusies lielajā Brila kokzāģētavā Zaķusalas galā, bet, tā kā visur bija nokrauti sausi kokmateriāli un līdzās bija koka apbūve, liesmas izplatījās ļoti strauji. Salas iedzīvotāju skaits tolaik bija mērāms simtos, un draudēja patiesas briesmas, ka uguns varētu nopostīt visu Zaķusalu, turklāt vējš dzirksteles un kvēlojošās plēksnes nesa pāri upei uz pilsētu. Salai bija sava ugunsdzēsēju komanda, taču tā viena liesmas apturēt nespēja. Ņemot līdzi savus motorsūkņus, kuģīšos un pa laipu no Dzelzs (Zemgales) tilta nelaimes vietā ieradās gandrīz visas Rīgas ugunsdzēsības nodaļas. Pēc divu stundu cīņas liesmas izdevās apturēt.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+