Mobilā versija
+1.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
24. jūlijs, 2015
Drukāt

1935. gada 24. jūlijā

24jul_Putekluvetra_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 24. jūlijā, ASV Ilinoisas un Viskonsinas štatus skāra karstuma un putekļu vētru maksimums – Čikāgā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +43 ºC.

Tā bija tikai epizode gadiem ilgajā ekoloģiskajā katastrofā, kas skāra kopumā 400 tūkstošus kvadrātkilometru visā ASV un vēsturē pazīstama kā “Putekļu katls”, oriģinālā “Dust bowl”. Katastrofālo karstuma viļņu pastiprinātās smilšu un putekļu vētras burtiski apraka veselas fermas. Iemesls bija cilvēka nepārdomātā lauksaimnieciskā darbība, augsnes erozija ASV un Kanādas prēriju rajonos un ekoloģiskā līdzsvara izjaukšana kā sekas. Vispostošākie “Putekļu katla” gadi bija 1934. un 1935., taču Amerika no šīs katastrofas turpināja ciest līdz 1940. gadam. Pa šo laiku daudzos štatos vēja erozijā tika zaudēti līdz 75% auglīgās zemes virskārtas. Tūkstošiem fermeru izputēja un bēga uz citiem reģioniem.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+