Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
25. jūnijs, 2015
Drukāt

1935. gada 25. jūnijā (1)

25jun_Siers_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 25. jūnijā, “Jaunākās Ziņas” vēstīja: “Aizturēta liela Jāņu siera kontrabanda.

Mūsu robežsargiem ienākušas ziņas, ka uz Jāņiem dažas Igaunijas sierniecības nodomājušas kontrabandas ceļā ievest Latvijā lielāku daudzumu Jāņu siera. Lai to notvertu, pastiprināta robežu apsardzība. Kontrabandisti smagā automobilī novietojuši 2000 kg siera un naktī slepeni pārbraukuši robežu pa Sārdes–Mazsalacas lielceļu. Latvijas pusē igauņus sagaidījuši līdzzinātāji, kas sieru pārņēmuši savā mašīnā, bet igauņi devušies atpakaļ. Ceļā tos apturējuši mūsu robežsargi un visus apcietinājuši. (…) Izliktajos slazdos iekritis arī siera automobilis, kuru policija aizturējusi Valmierā. Siera kontrabanda un Igaunijas kontrabandistu smagais automobilis konfiscēti un nodoti Rīgas muitnīcā. Siera kontrabandistiem draud bargs sods”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. medālis estiņiem par uzņēmību !
    puj, letiņu robežsargiem par iniciatīvas izgāšanu ! Skauģi tādi !

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+