Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
27. augusts, 2015
Drukāt

1935. gada 27. augustā

27aug_KOD_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 27. augustā, Liepājas kar­ostas darbnīcās pēc Latvijas Aerokluba pasūtījuma pabeidza pirmo sporta lidmašīnu, ko septembrī izmēģināja.

Tādējādi tika likti pamati sērijveida lidaparātu ražošanai Liepājā, un kādu laiku līdz apvienošanai lidmašīnu ražotne KOD un VEF lidmašīnu būves nodaļa Rīgā darbojās patstāvīgi viena no otras. Kopumā Liepājas karostas darbnīcās izgatavoja astoņas vai pat desmit “KOD 1” tipa lidmašīnas, bet vēlāk arī septiņas daudz pilnvērtīgākas konstrukcijas “KOD 2”. Tie visi bija mācību un treniņu lidaparāti, domāti pārsvarā aizsargu aviācijai. Interesanti, ka “KOD 1” bija igauņu konstrukcijas un Liepājā tika ražota pēc licences. Tie bija divvietīgi divplākšņi ar maksimālo ātrumu 150 km/h. Dzinējus iegādājās Anglijā, bet koka, audekla un metāla cauruļu konstrukcijas korpusu darināja uz vietas.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+