Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
27. augusts, 2015
Drukāt

1935. gada 27. augustā

27aug_KOD_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 27. augustā, Liepājas kar­ostas darbnīcās pēc Latvijas Aerokluba pasūtījuma pabeidza pirmo sporta lidmašīnu, ko septembrī izmēģināja.

Tādējādi tika likti pamati sērijveida lidaparātu ražošanai Liepājā, un kādu laiku līdz apvienošanai lidmašīnu ražotne KOD un VEF lidmašīnu būves nodaļa Rīgā darbojās patstāvīgi viena no otras. Kopumā Liepājas karostas darbnīcās izgatavoja astoņas vai pat desmit “KOD 1” tipa lidmašīnas, bet vēlāk arī septiņas daudz pilnvērtīgākas konstrukcijas “KOD 2”. Tie visi bija mācību un treniņu lidaparāti, domāti pārsvarā aizsargu aviācijai. Interesanti, ka “KOD 1” bija igauņu konstrukcijas un Liepājā tika ražota pēc licences. Tie bija divvietīgi divplākšņi ar maksimālo ātrumu 150 km/h. Dzinējus iegādājās Anglijā, bet koka, audekla un metāla cauruļu konstrukcijas korpusu darināja uz vietas.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+