Mobilā versija
+3.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
28. decembris, 2015
Drukāt

1935. gada 28. decembrī

28dec_Eglite_2

Pirms  80 gadiem, 1935. gada 28. decembrī, PSRS centrālais laikraksts “Pravda” nodrukāja kompartijas centrālkomitejas politbiroja funkcionāra Pāvela Postiševa  ierosinājumu atjaunot valstī eglīšu rotāšanas tradīciju, tikai ar jaunu jēgu – “darbaļaužu” garā.

20. gados lielinieciskajā Krievijā nest uz māju eglīti un dedzināt tajā svecītes Ziemassvētkos vai Jaunajā gadā skaitījās “popu paradums”. Eglīte bērnus “indē ar reliģijas indi”. Nosodīja arī Salaveci. Tika organizētas komjauniešu patruļas, kas lūkojās, vai neieraudzīs kādā logā sveces un egli. “Eglīšu reabilitācija” bija saskaņota ar Staļinu. Vēsturnieki atzīmē, ka PSRS vēsturē nekad neviena norāde nav izpildīta tik zibenīgi – vajadzēja tikai četras dienas, lai rotātas eglītes parādītos sabiedriskās vietās, bet uzņēmumi un iestādes ārkārtas tempos organizētu svētku pasākumus bērniem. Protams, tos traktēja tikai kā bērnu svētkus Jaunajā gadā, izslēdzot jebkuru Ziemassvētku pieminēšanu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+