Mobilā versija
+2.7°C
Zeltīte, Andis
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
28. decembris, 2015
Drukāt

1935. gada 28. decembrī

28dec_Eglite_2

Pirms  80 gadiem, 1935. gada 28. decembrī, PSRS centrālais laikraksts “Pravda” nodrukāja kompartijas centrālkomitejas politbiroja funkcionāra Pāvela Postiševa  ierosinājumu atjaunot valstī eglīšu rotāšanas tradīciju, tikai ar jaunu jēgu – “darbaļaužu” garā.

20. gados lielinieciskajā Krievijā nest uz māju eglīti un dedzināt tajā svecītes Ziemassvētkos vai Jaunajā gadā skaitījās “popu paradums”. Eglīte bērnus “indē ar reliģijas indi”. Nosodīja arī Salaveci. Tika organizētas komjauniešu patruļas, kas lūkojās, vai neieraudzīs kādā logā sveces un egli. “Eglīšu reabilitācija” bija saskaņota ar Staļinu. Vēsturnieki atzīmē, ka PSRS vēsturē nekad neviena norāde nav izpildīta tik zibenīgi – vajadzēja tikai četras dienas, lai rotātas eglītes parādītos sabiedriskās vietās, bet uzņēmumi un iestādes ārkārtas tempos organizētu svētku pasākumus bērniem. Protams, tos traktēja tikai kā bērnu svētkus Jaunajā gadā, izslēdzot jebkuru Ziemassvētku pieminēšanu.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+