Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
3. jūlijs, 2015
Drukāt

1935. gada 3. jūlijs: uz bīstamām šosejām Latvijā atver pirmās palīdzības punktus

3jul_palidziba_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 3. jūlijā, “Jaunākās Ziņas” informēja, ka jau tuvākajās dienās septiņās vietās Vidzemes un Rīgas Jūrmalas šosejas tuvumā Sarkanais Krusts kopā ar aizsargu organizācijas sanitāriem atvērs pirmās palīdzības punktus.

Minētajā dienā viens sāka darbu uz Rīgas–Jelgavas–Meitenes šosejas. “Pirmās palīdzības punkti ļoti nepieciešami, jo ik dienas uz ceļiem notiek satiksmes nelaimes. Punktu atrašanās vieta būs atzīmēta ceļmalā ar plakātu un virziena rādītāju,” pamatoja Sarkanā Krusta pārstāvis. Šādā ar telefonu apgādātā palīdzības punktā pastāvīgi dežurēja mediķis; tur bija uzkrāti medikamenti, nestuves. 1938. gadā šoseju bīstamāko krustojumu un citās potenciāli bīstamās ceļu vietās jau atradās kopumā 36 palīdzības punkti. Tie sniedza palīdzību arī nelaimes gadījumos mājās. 1937. gadā bija reģistrēti 185 gadījumi, kad nācies palīdzēt avārijās vai citās nelaimēs cietušajiem.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+