Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
3. jūlijs, 2015
Drukāt

1935. gada 3. jūlijs: uz bīstamām šosejām Latvijā atver pirmās palīdzības punktus

3jul_palidziba_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 3. jūlijā, “Jaunākās Ziņas” informēja, ka jau tuvākajās dienās septiņās vietās Vidzemes un Rīgas Jūrmalas šosejas tuvumā Sarkanais Krusts kopā ar aizsargu organizācijas sanitāriem atvērs pirmās palīdzības punktus.

Minētajā dienā viens sāka darbu uz Rīgas–Jelgavas–Meitenes šosejas. “Pirmās palīdzības punkti ļoti nepieciešami, jo ik dienas uz ceļiem notiek satiksmes nelaimes. Punktu atrašanās vieta būs atzīmēta ceļmalā ar plakātu un virziena rādītāju,” pamatoja Sarkanā Krusta pārstāvis. Šādā ar telefonu apgādātā palīdzības punktā pastāvīgi dežurēja mediķis; tur bija uzkrāti medikamenti, nestuves. 1938. gadā šoseju bīstamāko krustojumu un citās potenciāli bīstamās ceļu vietās jau atradās kopumā 36 palīdzības punkti. Tie sniedza palīdzību arī nelaimes gadījumos mājās. 1937. gadā bija reģistrēti 185 gadījumi, kad nācies palīdzēt avārijās vai citās nelaimēs cietušajiem.

Pievienot komentāru

Skolotāja: "Bez eksāmena latviešu valodā nevar iztikt" (8)Jaunā izglītības satura veidotāji sola nemazināt valsts valodas lomu skolās
Draugiem Facebook Twitter Google+