Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
30. jūlijs, 2015
Drukāt

1935. gada 30. jūlijā

30jul_Penguin_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 30. jūlijā, britu grāmat­izdevējs Alens Leins izdeva pirmo savas izdevniecības “Penguin Books” grāmatu, tādējādi aizsākot apvērsumu grāmatniecības biznesā.

Leina ideja bija, ka “Pingvīna grāmatu” sērijas izdevumiem jābūt lētiem, masu tirāžas kabatas formāta sējumiem mīkstos vākos. Pirmās grāmatas maksāja sešus pensus, kas atbilda aptuveni 10 cigarešu vērtībai. Taču lētums attiecās tikai uz cenu, ne grāmatas saturu. Saturiski tā bija pārbaudīta klasika, biogrāfijas un arī jaunu, daudzsološu autoru darbi. Leins ieviesa izmaiņas grāmatu iespiešanas un iesiešanas tehnoloģijās, taču visvairāk palīdzēja tas, ka Leinam sākumā izdevās ļoti lēti iegūt vairāku darbu izdošanas tiesības un vēl vienoties par grāmatu izplatīšanu universālveikalu “Woolworth” tīklā, kas nodrošināja līdz pat 63 tūkstošu eksemplāru noietu.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+