Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. oktobris, 2015
Drukāt

1935. gada 5. oktobrī

5okt_skola_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 5. oktobrī, Rīgā, bijušās mazdārziņu kolonijas vietā Jāņa Asara un Rēveles (Tallinas) ielas stūrī, tika likts pamatakmens Latvijas Sarkanā Krusta žēlsirdīgo māsu skolas ēkai.

Arhitekta Aleksandra Klinklāva projektētais nams kļuva īpaši iezīmīgs ar to, ka tā pagrabā izbūvēja pirmo gāzu drošo patvertni Latvijā. Būvi pabeidza 1936. gadā. Apjomīgu patvertņu paredzēšana ar valsts funkcijām saistītu lielu ēku pagrabos kļuva par normu, ja runā par Kārļa Ulmaņa autoritārā valdīšanas laika arhitektūru. Patvertnes iekārtoja arī jaunbūvējamajos ministriju kompleksos Vecrīgā un Brīvības bulvārī. Namā ar tagadējo adresi Tallinas iela 93 patvertne uzlidojuma gadījumā uzņemtu līdz 300 cilvēku. Vajadzības gadījumā to varēja izmantot kā pazemes slimnīcu. Mūsdienās ēkā mājo Sarkanā Krusta medicīnas koledža un citas ar medicīnas pakalpojumiem saistītas institūcijas.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (16)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+