Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
1. februāris, 2016
Drukāt

1936. gada 1. februāris

1feb_Pogulanka_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 1. februārī, noslēdzas laikraksta “Latgales Vēstnesis” rīkotais konkurss par Daugavpils apkaimes vasarnīcu ciema Poguļankas nosaukuma latviskošanu.

Pirms Pirmā pasaules kara 7 km no pilsētas centra atstatā Poguļanka, ar Daugavas krastu, priežu mežu un dažādām dziedniecības iestādēm skaitījās ļoti populārs kūrorts cara virsnieku un ierēdņu aprindās. Laiki mainījās, un kopš 20. gadu beigām bija dzirdamas balsis, ka “”Poguļanka” nopietna latvja ausīs skan vieglprātīgi” un Latvijā kūrorta statusu vietai ar tādu nosaukumu nemaz nedrīkst dot. No 162 iesūtītajiem nosaukumiem par labāko atzina pasta darbinieka, aizsarga Staņislava Jaškuļa piedāvāto “Šalkoni”. Kārlis Ulmanis viņam par to kā balvu nosūtīja pat 50 latu. Tomēr “Šalkone”, šķiet, kādam Rīgā neiepatikās. Galu galā ar Iekšlietu ministrijas rīkojumu 1937. gada 30. janvārī šai vietai piešķīra Mežciema vārdu.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+