Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
1. februāris, 2016
Drukāt

1936. gada 1. februāris

1feb_Pogulanka_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 1. februārī, noslēdzas laikraksta “Latgales Vēstnesis” rīkotais konkurss par Daugavpils apkaimes vasarnīcu ciema Poguļankas nosaukuma latviskošanu.

Pirms Pirmā pasaules kara 7 km no pilsētas centra atstatā Poguļanka, ar Daugavas krastu, priežu mežu un dažādām dziedniecības iestādēm skaitījās ļoti populārs kūrorts cara virsnieku un ierēdņu aprindās. Laiki mainījās, un kopš 20. gadu beigām bija dzirdamas balsis, ka “”Poguļanka” nopietna latvja ausīs skan vieglprātīgi” un Latvijā kūrorta statusu vietai ar tādu nosaukumu nemaz nedrīkst dot. No 162 iesūtītajiem nosaukumiem par labāko atzina pasta darbinieka, aizsarga Staņislava Jaškuļa piedāvāto “Šalkoni”. Kārlis Ulmanis viņam par to kā balvu nosūtīja pat 50 latu. Tomēr “Šalkone”, šķiet, kādam Rīgā neiepatikās. Galu galā ar Iekšlietu ministrijas rīkojumu 1937. gada 30. janvārī šai vietai piešķīra Mežciema vārdu.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (55)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Traģiska diennakts: Ugunsgrēkā gājis bojā cilvēksAizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā Latvijā gājis bojā viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.
Draugiem Facebook Twitter Google+