Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
11. novembris, 2016
Drukāt

1936. gada 11. novembrī

11nov_Bralukapi_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 11. novembrī, iesvētīja un tātad oficiāli atklāja tēlnieka Kārļa Zāles, arhitektu Aleksandra Birzenieka un Pētera Federa, kā arī ainavu arhitekta Andreja Zeidaka veidotos Brāļu kapus Rīgā.

Iepriekš tajā pašā gadā kapu noslēdzošajā sienā bija iekalti Latvijas pilsētu un 19 apriņķu ģerboņi. Iesvētes ceremonija sākās plkst. 11 ar valsts vadītāja Kārļa Ulmaņa, valdības ministru un armijas augstākās vadības, diplomātiskā korpusa, skolēnu un sabiedrisko organizāciju līdzdalību. Karaspēka daļas no savām kazarmām orķestru pavadībā pa Rīgas ielām uz Brāļu kapiem devās jau ap plkst. 8. Iesvētīšanas vārdus sacīja luteriskās baznīcas arhibīskaps Teodors Grīnbergs un virsmācītājs Edgars Bergs. Pēc tam skanēja šauteņu un lielgabalu salūts, bet gaisā riņķoja kara aviācijas lidmašīnas. Ceremonija noslēdzās ar karaspēka parādi Aizsaules ielā.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (7)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+