Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. novembris, 2016
Drukāt

1936. gada 11. novembrī

11nov_Bralukapi_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 11. novembrī, iesvētīja un tātad oficiāli atklāja tēlnieka Kārļa Zāles, arhitektu Aleksandra Birzenieka un Pētera Federa, kā arī ainavu arhitekta Andreja Zeidaka veidotos Brāļu kapus Rīgā.

Iepriekš tajā pašā gadā kapu noslēdzošajā sienā bija iekalti Latvijas pilsētu un 19 apriņķu ģerboņi. Iesvētes ceremonija sākās plkst. 11 ar valsts vadītāja Kārļa Ulmaņa, valdības ministru un armijas augstākās vadības, diplomātiskā korpusa, skolēnu un sabiedrisko organizāciju līdzdalību. Karaspēka daļas no savām kazarmām orķestru pavadībā pa Rīgas ielām uz Brāļu kapiem devās jau ap plkst. 8. Iesvētīšanas vārdus sacīja luteriskās baznīcas arhibīskaps Teodors Grīnbergs un virsmācītājs Edgars Bergs. Pēc tam skanēja šauteņu un lielgabalu salūts, bet gaisā riņķoja kara aviācijas lidmašīnas. Ceremonija noslēdzās ar karaspēka parādi Aizsaules ielā.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu LatvijāLatvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+