Mobilā versija
+18.6°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 20. jūlijs, 2017
14. janvāris, 2016
Drukāt

1936. gada 14. janvārī

14janv_LVI_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 14. janvārī, Ministru kabinets izdeva “Likumu par Latvijas Vēstures institūtu”, pasludinot to par Latvijas Zinātņu akadēmijas pirmo sastāvdaļu.

Institūta uzdevums bija “latviešu un vispārējās vēstures notikumu un parādību pētīšana un noskaidrošana nacionālisma un patiesības garā”. Iestādes adrese bija Brīvības ielā 2, 13. dzīvoklī. Par LVI nodibināšanu toreiz tika sacīts, ka “mūsu tautas Vadonis Dr. K. Ulmanis beidzot arī latviešu vēstures pētīšanu iecēlis saulītē”. Saprotams, institūta dibināšana tad bija drīzāk politisks, ne zinātnisks solis. Kā sacīts 1936. gada beigās izplatītajā LVI paziņojumā: “Svešas varas un sveši ļaudis neļāva latviešiem tuvāk ieskatīties savas tautas neviltotā vēsturē, jo tad latvieši būtu sajutuši to lielo spēku un nacionālo pašapziņu, kas plūst no tautas vēstures, un daudz ātrāk būtu mēģinājuši atbrīvoties no svešas varas aizbildnības.” LVI paspārnē beidzot sākās sistemātiska Latvijas vēstures avotu vākšana un publicēšana.

Pievienot komentāru

Sasauc Saeimas ārkārtas sēdi nodokļu reformas likumu izskatīšanai pirmajā lasījumā (2)Saeimas Prezidijs sasauca parlamenta ārkārtas sēdi, kas notiks piektdien, 21.jūlijā, plkst.10, lai izskatītu nodokļu reformas likumus pirmajā lasījumā.
Satrauc aicinājums ārstus neparakstīt e-veselības līgumu un sistēmu nelietot (14)Primārās aprūpes pieejamība valstī ir atjaunojusies, un ģimenes ārsta praksē vidēji tiek uzņemti apmēram 19 pacienti, šodien preses konferencē par rīcību saistībā
Draugiem Facebook Twitter Google+