Mobilā versija
+5.7°C
Katrīna, Katrīne, Trīne, Kate, Kadrija
Sestdiena, 25. novembris, 2017
16. februāris, 2016
Drukāt

1936. gada 16. februārī

16feb_Spanija_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 16. februārī, parlamentā vēlēšanās Spānijā politiski saspringtā gaisotnē uzvarēja Tautas frontē apvienotais kreiso partiju bloks.

Tas parlamentā ieguva 256 mandātus, kamēr labējo partiju Nacionālajam blokam palika 165 un centristiem – 52 vietas. PSRS kontrolētās Kominternes atbalstītās Tautas frontes rindas bija raibas, jo tajā atradās kā mēreni noskaņotas pilsoniskas partijas, tā komunisti, republikāņi, sociālisti un anarhisti. Savukārt uz Itāliju un Hitlera Vāciju orientētajā Nacionālajā blokā vienojās konservatīvie, monarhisti un spāņu fašisti – falangisti. Nākamajos mēnešos pēc vēlēšanām abas nesamierināmās nometnes ierāva Spāniju iekšpolitiskā haosā. Līdz jūlijam valstī bija notikušas 269 politiskas slepkavības. Arī Tautas frontes iekšienē valdīja strīdi, jo vienīgais, kas vienoja dažādās partijas, bija nepatika pret fašismu. Kā zināms, haotiskās demokrātijas posms noslēdzās 17. jūlijā, kad sākās Spānijas pilsoņu karš – viens no Otrā pasaules kara ievadkariem.

Pievienot komentāru

Parīzē nošauj izbēgušu cirka tīģeriParīzes ielās piektdien klaiņoja izbēdzis cirka tīģeris, kura dēļ tika īslaicīgi apturēts sabiedriskais transports un rajonā ieradās ārkārtas situāciju dienesti, līdz tīģera īpašnieks to nošāva un tika apcietināts, paziņoja Francijas policija.
Draugiem Facebook Twitter Google+