Mobilā versija
+23.0°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
18. oktobris, 2016
Drukāt

Latviešu orientēšanās sportam – 80

Vīrietis pie kontrolpunkta orientēšanās sacensībās "Magnēts" Maltuves purvā.Vīrietis pie kontrolpunkta orientēšanās sacensībās "Magnēts" Maltuves purvā.

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 18. oktobrī, Rīgā notika pirmās orientēšanās sporta sacensības Latvijā jeb “orientācijas skrējiens”.

Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētās sacensības notika 6 km un 2,5 km distancē. Trase atradās Zušu muižas mežā, tas ir, Sužos.

“Katram skrējējam līdzi deva apkārtnes karti un kompasu, ar kuru palīdzību vajadzēja veikt doto uzdevumu, atrast kontroles punktus, kur bija jāreģistrējas,” pēc tam skaidroja avīzēs.

Laikraksts “Rīts” procesu nosauca par “skrējienu nezināmā virzienā”. Pirmajās sacensībās piedalījās aktīvie sportisti, taču dalībnieku skaits izrādījās gauži mazs – labi ja desmit. Dalībnieki maldījās mežā, un dažs tā arī nespēja atrast nevienu kontrolpunktu.

Latvijā šis sports ienāca no Zviedrijas un Somijas, bet pēc kara Baltija kļuva par galveno orientēšanās sporta centru PSRS.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (5)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Draugiem Facebook Twitter Google+