Mobilā versija
+19.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
2. marts, 2016
Drukāt

1936. gada 2. martā

Ulmanis2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 2. martā, Latvijas Kultūras fonda dome Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa vadībā izlēma, kam piešķiramas naudas balvas par 1935. gada labākajiem sasniegumiem zinātnē, tēlotājmākslā, literatūrā, mūzikā un žurnālistikā.

Balvu lielums parādīja tā brīža prioritātes. Ievērojamu summu – 1000 latu – saņēma vēsturnieks Arnolds Spekke par darbu “Latvieši un Livonija”. Iespaidīga atzinība – 750 latu – tāpat pienācās vēsturniekam Edgaram Dunsdorfam par pētījumu “Uksenšernas Vidzemes muižu saimniecības grāmatas”. Pēc tam pa 500 latiem iedalīja vairākiem pētījumiem hidroloģijā, lauksaimniecībā, kā arī virknei mākslinieku par viņu darbiem. Vislielāko summu saņēma komponists Jāzeps Mediņš, kura balets “Mīlas uzvara” un klavierkoncerts tika atalgoti ar 1500 latiem. Nepārsteidz, ka literatūrā vislielāko atzinību 1000 latu apmērā par monogrāfiju “Kārlis Ulmanis” saņēma Edvards Virza. Mūsdienu vēsturnieku acīs šai grāmatai gan nav vērtības.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+