Mobilā versija
+2.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
21. janvāris, 2016
Drukāt

1936. gada 21. janvārī (1)

21janv_Automats_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 21. janvārī, Rīgas dzelzceļa stacijā uzņēmējs Kārlis Būmanis atvēra līdz tam Latvijas galvaspilsētā neredzētu ēdināšanas iestādi.

Nelielā telpā gar vienu sienu bija izvietoti automāti, kuros, iemetot attiecīgu monētu, varēja dabūt astoņu veidu sviestmaizes vai pieliet glāzi karstas tējas, kafijas, piena vai kakao. Sviestmaizi varēja nolūkot pa skatlodziņu un saņemt pēc monētas iemešanas. Visas cenas bija pielīdzinātas 10 vai 20 santīmiem, bet alus kausiņa piepildīšana automātā prasīja 25 santīmus. Saņemto varēja apēst turpat zālītē pie galdiņa. Ja klients vēlējās siltos ēdienus, bija jākāpj uz ēdinātavas otro stāvu un jāpasūta. Automātus, pēc visa spriežot, Būmanis bija iegādājies ārzemēs. Rīgai neparastais jaunievedums izrādījās neienesīgs. Pēc nepilniem diviem gadiem, 1937. gada novembrī, “Valdības Vēstnesī” lasāms, ka tiesu izpildītājs Būmaņa elektriskos ēdienu automātus izlicis izsolē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik man zināms, tad Latvijas laikā Armijas ekonomiskajā veikalā darbojās dzērienu (sulu) automāts.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+