Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
22. augusts, 2016
Drukāt

1936. gada 22. augustā

22aug_Ubagi_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 22. augustā, “Jaunākās Ziņas” par valdības sēdē spriesto sociālo izdevumu samazināšanas sakarā:

“Jāaizrāda, ka patlaban dažu pagastu sociālie izdevumi iztaisa turpat 25% no budžeta kopsummas. Tas nav normāli, un raksturīgi, ka tik lielus sociālos izdevumus spēj nest Kurzemes, Zemgales un Vidzemes pagasti. Latgalē šādu izdevumu nav vai arī tie ir tikai ap 12% no budžeta kopsummas. Lauku pašvaldībām jārūpējas, lai sociālos izdevumus uzņemtos pati sabiedrība, tas ir, bērni lai izpilda savus pienākumus pret veciem, darba nespējīgiem vecākiem, kuri tagad dzīvo pagastu nespējnieku patversmēs, un lai vecāki gādātu arī par saviem bērniem. Turīgie bērni nodara divus ļaunumus: viņi iztukšo pagastu kases un samazina maizes riecienu tiem nespējniekiem, kuriem nav neviena apgādnieka. Latgalē (..) iedzīvotāju turība nav liela un tāpēc arī nav nespējnieku – visi strādā līdz pēdējai iespējai.”

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (16)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+