Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
22. marts, 2016
Drukāt

1936. gada 22. marts

22marts_Kregers_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 22. martā, Latvijas pilsoņi avīzēs izlasīja, ka Politpārvalde kopš marta sākuma Rīgā un Jūrmalā arestējusi vairākas vācu tautības personu grupas, kas “Latvijā slepeni darbojās nacionālsociālistiskā virzienā”.

Bija runa par vācbaltiešiem, kā arī Latvijā dzīvojošajiem Vācijas pilsoņiem, kuri kopš 1934. gada centās Latvijā izveidot Hitlera režīmu atbalstošu nelegālu nacistu organizāciju ar aktīvistiem ne tikai Rīgā, bet arī Kuldīgā, Liepājā un citur. Par Latvijas nacistu vadītāju uzskatīja zvērinātā advokāta palīgu Erhardu Krēgeru. Tā kā vietējās nacistu organizācijas bija tieši saistītas ar Vāciju un Hitlera režīma ideoloģija principā bija naidīga Latvijas valstiskumam, Politpārvalde šos ļaudis rūpīgi uzmanīja. Vairākas personas, tostarp Krēgers, bija spiestas pamest valsti. Stabils nacistu grupējums Latvijā neizveidojās, kaut nacistiem simpatizējošu ļaužu vācbaltu kopienā, īpaši studentu vidū, netrūka. Jāatzīmē, ka 1939. gadā Krēgers bija viens no tiem, kurš aktīvi iestājās par visu vācbaltiešu, nevis tikai atsevišķu personu, repatriāciju no Baltijas valstīm.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+