Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
27. jūlijs, 2016
Drukāt

1936. gada 27. jūlijā

27jul_Liepa_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 27. jūlijā, Rīgā Nacionālās operas skatuves strādnieka ģimenē piedzima viens no izcilākajiem latviešu baletdejotājiem, arī pedagogs un kinoaktieris Māris Liepa.

Liepas baleta studijas, tāpat kā mākslinieciskā darbība, lielākoties notika Maskavā, kur dejotājs kļuva par Lielā teātra zvaigzni, pēc tam baleta pedagogu. Padomju Savienībā dejot Maskavas Lielajā teātrī un šad tad piedalīties viesizrādēs Rietumos bija augstākais, ko baleta mākslinieks varēja sasniegt. Bet karjeru Liepa sāka pirmajos pēckara gados kā kora zēns “Karmenas” izrādē Rīgas Operas un baleta teātrī. Sekoja mācības Horeogrāfijas skolā. Liepas darbības ziedu laiki ir 60. – 70. gadi, kad viņš kā Lielā teātra dejotājs gūst arī starptautisku ievērību. Savukārt 80. gados pār viņu jau nāk kolēģu intrigas un runas par “profesionālo nepiemērotību” it kā vecuma dēļ. Ja padomju gados pastāvētu dzeltenā prese, Māris Liepa kļūtu par vienu no tās varoņiem, jo piedzīvoja īsu laulību ar baleta zvaigzni Maiju Pļisecku, vairākus gadus bija PSRS vadītāja Leonīda Brežņeva meitas Gaļinas mīļākais. Oficiāli precējies trīs reizes, vienreiz civillaulībā.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+