Mobilā versija
-1.9°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
7. jūlijs, 2016
Drukāt

1936. gada 7. jūlijā (1)

7jul_tuberkuloze_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 7. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma “Likumu par tuberkulozes apkarošanu”, kurā tika uzsvērts, ka slimai personai “jāļauj sevi ārstēt”, bet par ārsta norādījumu ignorēšanu paredzēta kriminālatbildība.

Tādējādi bija atzīts, ka šīs 20. gadsimta sākumā vēl nedziedināmās slimības apkarošana ir ne tikai kādu sabiedrisko organizāciju vai iestāžu, bet valsts līmeņa uzdevums, ar kuru nodarbojas Tautas labklājības ministrijas Veselības departaments. Lai novērstu infekcijas izplatīšanos, katram ārstam pēc attiecīgas diagnozes uzstādīšanas bija jāziņo par jauno slimnieku departamentā. “Nepieciešamos gadījumos slimnieku uz Veselības departamenta rīkojumu var spaidu kārtā ievietot slēgtā ārstniecības iestādē,” noteica likums. Materiāli nenodrošinātos pacientus ārstēt uz sava rēķina uzņēmās valsts un pašvaldības. Slimība Latvijā pilnībā nav apkarota arī mūsdienās, kaut jaunu saslimšanas gadījumu skaits ik gadu samazinās. 2015. gadā Latvijā reģistrēts 621 jauns tuberkulozes gadījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 621 gadījums Latvijas mērogiem ir epidēmija !!!

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokliKaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+