Mobilā versija
+15.5°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 20. augusts, 2017
24. jūlijs, 2017
Drukāt

1937. gada 24. jūlijā Siguldā atklāts tilts pār Gauju (1)

24jul_Tilts_16

Pirms 80 gadiem laikraksts “Rīts” vēstīja par iepriekšējā dienā Siguldā notikušo 153 m garā dzelzsbetona tilta pār Gauju atklāšanu: “Vakar jau no agra rīta Sigulda bija karogota un karogiem un zaļumu vītnēm rotāts arī jaunais tilts pār Gauju, kur kuplā skaitā pulcējās Siguldas un apkārtnes iedzīvotāji un sabiedriskās organizācijas.

Jaunās šosejas galā bija celti goda vārti, kuriem vienā pusē uzraksts: “Darbs mūsu dzīvība, drosme un brīvība”, bet otrā pusē “Tik vienotībā viss zied un zeļ”.”

Tiltu bija atklājis satiksmes ministrs Bernhards Einbergs, ārlietu ministram Vilhelmam Munteram un tieslietu ministram Hermanim Apsītim klātesot.

Pēc inženiera K. Tomeļa un arhitekta K. Gaiļa projekta veidotā būve agrākās pārceltuves tuvumā tika sākta 1934. gada septembrī.

Pabeigšanas brīdī tas bija lielākais dzelzsbetona tilts, kāds uz Latvijas ceļiem pastāvēja. Līdz ar tiltu vēl izbūvēja trīs kilometrus garo Siguldas–Turaidas šoseju.

1941. gada vasarā sarkanā armija atkāpjoties pirmskara Latvijas būvniecības lepnumu uzspridzināja. Tomēr 1950. gadā to atjaunoja iepriekšējā veidolā.

Pievienot komentāru

Mēģinot nodzēst liesmas automašīnā, ugunsgrēkā cietis vīrietisVakar, mēģinot nodzēst ugunsgrēku, kurā dega automašīna, cietis vīrietis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha. Sestdien plkst.8.44 VUGD
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+