×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

1937. gada 3. maijā. (3)

3maijs_Gostini_16

Ugunsgrēks Plaviņu Gostiņos

Pirms 80 gadiem Gostiņu pilsētiņu, tagadējo Pļaviņu pilsētas sastāvdaļu, pie Aiviekstes ietekas piemeklēja postošs ugunsgrēks, kas iznīcināja 54 ēkas jeb aptuveni ceturto daļu tā brīža apbūves. Pārsvarā tās bija vienstāva, retāk divstāvu koka mājas lubu jumtiem. Ugunsnelaime izcēlās ap pulksten trijiem dienā. Dzirksteles no skursteņa vispirms aizdedzināja šķūnīti ar sausu āboliņu, bet tad ar rietumu vēju liesmas izplatījās tālāk. Vietējie brīvprātīgie ugunsdzēsēji sākumā mēģināja ierobežot uguns izplatīšanos, taču, redzot, kā aizdegas arī viņu mājokļi, pameta dzēšanu un metās glābt savu iedzīvi. Uguns tālākai izplatībai tas nāca par labu. Stihija radīja cilvēkos paniku, ielās skraidīja izbēgušie mājlopi. Nebija skaidrs, ko darīt, ko glābt. Karstuma dēļ ugunsgrēka epicentram nevarēja pienākt tuvāk par 50 metriem. Dzirksteles nesās pāri Aiviekstei un apdraudētas bija arī tur esošās ēkas. Situāciju stabilizēt izdevās tikai tad, kad palīgā Gostiņu un Pļaviņu dzēsējiem ieradās komandas no Krustpils, Ļaudonas, Madonas un ar speciālvilcienu pat no Daugavpils. Milzīgā ugunsgrēka atblāzma bija redzama kilometriem tālu. Uguni ierobežoja vien ap plkst. 23. Dzēšanā un pilsoņu mantu glābšanā piedalījās pustūkstotis ugunsdzēsēju, karavīru, aizsargu. Skolnieki uzkāpa uz vietējās skolas jumta un regulāri aplaistīja to ar ūdeni, tā izglābdami šo ēku, kaut malkas šķūnis nodega.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  • marasmātiķa nogurdinātais Atbildēt

   Vai tiešām šito mērkaķi nevar atslēgt? Kā lielpilsētas zaļumos pavasarī – kur vien sper kāju, tur mazpisāna, pardon, suņa $ūd$ …

Draugiem Facebook Twitter Google+