Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
9. janvāris, 2017
Drukāt

1937. gada 9. janvārī. (1)

9janv_malka_16

Malkas prāva Liepājā

Pirms 80 gadiem laikraksts “Brīvā Zeme” vēstīja: “Pēdējā laikā Liepājā sāka klīst baumas, ka pilsētas malkas laukumos notiekot lielākas nekārtības un ka pilsētas malka tiekot noblēdīta. Uz šo baumu pamata pilsētas revīzijas komisija 3. janvārī izdarīja pēkšņu revīziju pilsētas galvenā malkas laukumā, pie Liepājas–Rucavas dzelzceļa. Atklājumi bija pārsteidzoši. Konstatēja, ka iztrūkst ap 4000 steru pilsētai piederošas malkas 25 000 latu vērtībā.” Izmeklēšanu uzņēmās kriminālpolicija. Noskaidrojās, ka par malku pilsētai atbildīgais Klāvs Sūnākslis vismaz trīs gadus praktizējis fiktīvus darījumus. Viņš pirka no koktirgotājiem pilsētai malku nelielos daudzumos, bet rēķinā ierakstīja krietni lielāku “kvantumu”, par kuru maksāja, protams, no Liepājas pilsētas budžeta. Iegūto peļņu Sūnākslis dalīja ar afērā iesaistītajiem koktirgotājiem. Vēl viens blēdīšanās veids bija pilsētas malku ar starpnieku palīdzību pārdot kā savējo. Kopumā nelikumīgajās shēmās izrādījās iesaistītas astoņas personas, tajā skaitā viens bijušais policists. Izmeklēšana ilga pusotru gadu un Sūnākslim beidzās ar diviem gadiem “pārmācības namā”, bet pārējiem ar mazākiem termiņiem. Par labu Liepājai no krāpniekiem piedzina 22 699 latus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pat visu naudu neatguva !

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (45)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+