Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
2. janvāris, 2012
Drukāt

1942. gada 2. janvārī

2janv_audrini_22

Pirms 70 gadiem Rēzeknes novadā risinājās Audriņu traģēdijas notikumi. Laikā no 2. līdz 4. janvārim vācu okupācijas varas soda ekspedīcijas laikā tika nošauti 235 Audriņu sādžas iedzīvotāji.

Vairumam no viņiem nebija nekādas saistības ar izbēgušo sarkanarmiešu slēpšanu, kuras dēļ soda ekspedīcija tika organizēta. Sādžā kopš 1941. gada rudens pie savas mātes bija slēpies bijušais milicis Radions Glušnovs un četri padomju karavīri. Grupa bija bruņota un tās locekļi atklāti staigāja pa Audriņiem ar ieročiem. Kad sadursmē ar grupu krita četri vietējie policisti, visus Audriņu sādžas iedzīvotājus īsi pirms Ziemassvētkiem arestēja un ieslodzīja Rēzeknes cietumā. Vispirms pilsētas pievārtes Ančupānu kalnos nošāva 205 sādžiniekus, kuru vidū bija daudz bērnu un gados vecāku cilvēku. 4. janvārī Rēzeknes tirgus laukumā par biedinājumu citiem nošāva 30 Audriņu vīriešus. Pašu sādžu nodedzināja. 1972. gadā tās vietā uzstādīja tēlnieces Alises Veinbahas veidoto pieminekli.

 

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+