Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
13. marts, 2013
Drukāt

1943. gada 13. martā

13marts_hitlers_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 13. martā, vērmahta virsniekam Fabianam fon Šlabrendorfam izdevās ievietot bumbu lidmašīnā, kurā Ādolfs Hitlers pēc Austrumu frontes apmeklējuma no Smoļenskas atgriezās nocietinātajā mītnē Volfšancē Austrumprūsijā.

 

Bumba bija nomaskēta par divām konjaka pudelēm, ko fon Šlabrendorfs palūdza nogādāt kādam paziņam Vācijā. Atentāts neizdevās, jo lidmašīnas bagāžas nodalījumā zemajā temperatūrā spridzekļa detonators sasala. Šajā sazvērestībā līdzdarbojās arī citi augsta ranga vācu virsnieki, tajā skaitā militārā izlūkdienesta priekšnieks Vilhelms Kanariss. Sapratis, ka nodoms cietis neveiksmi, fon Šlabrendorfs steidzīgi pats devās uz Vāciju, lai paņemtu abas “konjaka pudeles” atpakaļ. Hitlers un viņa svīta pat nenojauta, kas noticis. Vēsturnieki uzskata, ka kopumā pret Hitleru plānoti vai tikuši īstenoti 42 atentāti. Visi neveiksmīgi. Aprakstītajā gadījumā fīrers tomēr atradās par matu no nāves, kuras gadījumā sazvērnieki grasījās pārņemt varu un apturēt karu.

 

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+