Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
13. septembris, 2013
Drukāt

1943. gada 13. septembrī

13sept_Vairodzins_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 13. septembrī, augstākais SS un policijas vadītājs Ostlandē Fridrihs Jekelns atļāva latviešu ieroču SS daļām lietot pie formas tērpa nacionālo krāsu vairodziņu ar uzrakstu ”Latvija”.

 

To nēsāja uz labās vai arī kreisās piedurknes, zem vācu ērgļa. Kopumā SS nacionālajās daļās pastāvēja 36 dažādu nacionālo krāsu vairodziņi, kas etniskās vienības atšķīra no vāciešiem. Pus­apaļā jeb heraldiski spāņu vairoga veidā veidoto emblēmu nēsāja arī policijas bataljonos dienošie latvieši un lidotāji. Vācu virsnieki latviešu daļās vairodziņu “Latvija” nēsāja pēc izvēlas. Emblēmas vairoga forma un nianses kara gaitā mainījās. Vairodziņus sākumā auda Rīgā, bet, kad 1944. gada rudenī sarkanā armija pilsētu ieņēma, izgatavošanu pārcēla uz Kuldīgu un Liepāju.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+