Mobilā versija
+2.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
14. janvāris, 2013
Drukāt

1943. gada 14. janvārī

14janv_kasablanka_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 14. janvārī, Kasablankas viesnīcā “Anfa” Francijas protektorātā esošajā Marokā sākās desmit dienu ilgas ASV prezidenta Franklina Delano Rūzvelta un Lielbritānijas premjera Vinstona Čērčila sarunas, kurās tāpat piedalījās “Brīvās Francijas” spēku pavēlnieks Šarls de Golls.

 

Staļins Kasablankas konferencē neieradās, aizbildinoties, ka nevar pamest valsti laikā, kad vēl nav noslēgusies Staļingradas kauja. Konference iezīmējās ar vairākiem svarīgiem lēmumiem attiecībā uz Otrā pasaules kara tālāko gaitu. Pirmkārt, tika paziņots, ka kara mērķis ir Vācijas un tās sabiedroto bezierunu kapitulācija. Otrkārt, rietumvalstis vienojās par sistemātiskiem diennakts aviācijas uzlidojumiem Vācijai, britu bumbvedēji uzlidotu naktīs, bet amerikāņi – dienā. Baltijas valstu liktenis Kasablankā cilāts netika, taču rietumnieki arī nebija ieinteresēti baltiešu dēļ bojāt attiecības ar PSRS. Vēsturnieku ieskatā, Lielbritānijas un ASV ārlietu ministriju kuluāros tobrīd jau valdījis noskaņojums, ka Baltijas okupācija ir “fakts pats par sevi” un rietumnieki nevar izdarīt spiedienu uz Maskavu.

 

 

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+