Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
18. jūlijs, 2013
Drukāt

1943. gada 18. jūlijā

18jul_Dirizablis_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 18. jūlijā, Atlantijas okeānā pie Floridas krastiem risinājās vienīgais dirižabļa un zemūdenes duelis Otrā pasaules kara laikā. Amerikāņu krasta apsardzes gaisa kuģis “K–74” uzbruka vācu zemūdenei “U–134”, taču apšaudē tika notriekts pats. No desmit apkalpes vīriem viens noslīka. 


 

ASV jūras spēki dirižabļus, kas vairāk piederējās Pirmajam pasaules karam, izmantoja patrulēšanai piekrastē, lai atklātu vācu zemūdenes, kas siroja, medījot tirdzniecības kuģus. “U–134” tika ieraudzīts radarā īsi pirms pusnakts. Instrukcijas prasīja, lai dirižablis netuvotos zemūdenei, bet izsauktu patrulējošo kuģi un koriģētu tā uzbrukumu. Tomēr “K–74” komandieris izlēma, ka zemūdene uzglūn netālajam preču kuģim, un sāka apšaudīt pretinieku ar lielkalibra ložmetējiem, neveiksmīgi mēģinot nomest arī dziļumbumbas. Vāciešu atbildes uguns no klāja lielgabala izrādījās precīzāka.

 

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+