Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. jūnijs, 2013
Drukāt

1943. gada 21. jūnijā

21jun_kaizervalde_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 21. jūnijā, SS reihsfīrers Heinrihs Himlers izdeva pavēli par koncentrācijas nometnes ierīkošanu Rīgas tuvumā.

 

Tā bija Latvijas teritorijā vienīgā oficiālā nacistu koncentrācijas nometne Kaizervalde jeb Meža­parks, kurā ieslodzīja un nodarbināja holokaustā vēl nenogalinātos Latvijas ebrejus. Nacistu Drošības policijai pakļautā nometne atradās zemes joslā starp dzelzceļu un tagadējo Viestura prospektu. Sākotnēji Kaizervaldē nometināja un nodarbināja Latvijas ebrejus, vēlāk atveda ieslodzītos arī no Igaunijas, Lietuvas, Ungārijas un Polijas. 1944. gadā tajā tika turēti aptuveni 11 tūkstoši cilvēku. Kaizervaldes ieslodzītos nodarbināja šūšanā, auto un elektroaparātu remontdarbnīcās, ceļu un dzelzceļu uzturēšanā, kā arī citos darbos. Nometne pastāvēja līdz 1944. gada rudenim, kad tās iemītniekus pārveda uz Vāciju. Latvijā sarkanarmijas ierašanos sagaidīja aptuveni 130 agrāko Kaizervaldes gūstekņu.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+