Mobilā versija
+10.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
21. jūnijs, 2013
Drukāt

1943. gada 21. jūnijā

21jun_kaizervalde_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 21. jūnijā, SS reihsfīrers Heinrihs Himlers izdeva pavēli par koncentrācijas nometnes ierīkošanu Rīgas tuvumā.

 

Tā bija Latvijas teritorijā vienīgā oficiālā nacistu koncentrācijas nometne Kaizervalde jeb Meža­parks, kurā ieslodzīja un nodarbināja holokaustā vēl nenogalinātos Latvijas ebrejus. Nacistu Drošības policijai pakļautā nometne atradās zemes joslā starp dzelzceļu un tagadējo Viestura prospektu. Sākotnēji Kaizervaldē nometināja un nodarbināja Latvijas ebrejus, vēlāk atveda ieslodzītos arī no Igaunijas, Lietuvas, Ungārijas un Polijas. 1944. gadā tajā tika turēti aptuveni 11 tūkstoši cilvēku. Kaizervaldes ieslodzītos nodarbināja šūšanā, auto un elektroaparātu remontdarbnīcās, ceļu un dzelzceļu uzturēšanā, kā arī citos darbos. Nometne pastāvēja līdz 1944. gada rudenim, kad tās iemītniekus pārveda uz Vāciju. Latvijā sarkanarmijas ierašanos sagaidīja aptuveni 130 agrāko Kaizervaldes gūstekņu.

 

Pievienot komentāru

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+