Mobilā versija
+2.0°C
Otīlija, Iveta
Otrdiena, 12. decembris, 2017
25. jūlijs, 2013
Drukāt

1943. gada 25. jūlijā

25jul_Musolini_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 25. jūlijā, Itālijas Fašistu lielā padome pieņēma lēmumu atcelt diktatoru Benito Musolīni no valdības vadītāja amata.

 

Tās bija sekas sabiedroto desantam Sicīlijā un katastrofālajam Itālijas ekonomiskajam un tāpat militārpolitiskajam stāvoklim. Pret Musolīni nobrieda opozīcija kā valdības aprindās, tā arī lielā daļā iedzīvotāju. Duče padomes lēmumu par atcelšanu sākumā ignorēja, taču pēc vizītes pie Itālijas karaļa Viktora Emanuela III tika arestēts. Pavēli deva karalis, kurš ar valsts galvas tiesībām par premjeru iecēla maršalu Pjetro Bodoljo. Musolīni bija jau tik nepopulārs, ka radiopaziņojums par agrāk dievinātā itāliešu tautas vadoņa arestu iedzīvotājos neizsauca nekādus nemierus. Apvērsumam turpmākajās nedēļās sekoja Itālijas pamiers ar sabiedrotajiem un kara pieteikums Vācijai, kam 12. septembrī tomēr izdevās atbrīvot Musolīni no gūsta. Iekšpolitiskais haoss Itālijā valdīja līdz pat kara beigām.

 

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiem (1)Jauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+