Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
5. aprīlis, 2013
Drukāt

1943. gada 5. aprīlī

5apr_Plosts_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 5. aprīlī, brazīliešu zvejnieki okeānā Amazones grīvas tuvumā ieraudzīja koka glābšanas plostu, uz kura atradās viens cilvēks.

 

Tas bija ķīniešu tautības stjuarts Puns Lims no vācu zemūdenes nogremdētā angļu tirdzniecības kuģa ”Ben Lomond”. Vienatnē okeānā bez pienācīgiem izdzīvošanas līdzekļiem viņš bija pavadījis 133 dienas, kas joprojām ir pasaules rekords šajā jomā.

Punam vienīgajam no 53 vīru apkalpes bija izdevies patverties uz glābšanas plosta un izglābties. Sākumā viņš pārtika no plosta krājumiem, vēlāk primitīviem līdzekļiem ķēra zivis un vāca lietus ūdeni. Kad jūrnieku atrada, viņš bija zaudējis 9 kilogramus no sākotnējā svara, taču citādi bija vesels. Kad Punam paziņoja, ka vēl nekad nevienam nav izdevies izdzīvot šādos apstākļos tik ilgi, viņš atbildēja: ”Ceru, ka nevienam nekad arī nenāksies šo rekordu pārspēt.” Puna Lima pieredze vēlāk tika iekļauta britu karaflotes jūrnieku izdzīvošanas instrukcijās.

 

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+