Mobilā versija
+2.6°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
5. aprīlis, 2013
Drukāt

1943. gada 5. aprīlī

5apr_Plosts_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 5. aprīlī, brazīliešu zvejnieki okeānā Amazones grīvas tuvumā ieraudzīja koka glābšanas plostu, uz kura atradās viens cilvēks.

 

Tas bija ķīniešu tautības stjuarts Puns Lims no vācu zemūdenes nogremdētā angļu tirdzniecības kuģa ”Ben Lomond”. Vienatnē okeānā bez pienācīgiem izdzīvošanas līdzekļiem viņš bija pavadījis 133 dienas, kas joprojām ir pasaules rekords šajā jomā.

Punam vienīgajam no 53 vīru apkalpes bija izdevies patverties uz glābšanas plosta un izglābties. Sākumā viņš pārtika no plosta krājumiem, vēlāk primitīviem līdzekļiem ķēra zivis un vāca lietus ūdeni. Kad jūrnieku atrada, viņš bija zaudējis 9 kilogramus no sākotnējā svara, taču citādi bija vesels. Kad Punam paziņoja, ka vēl nekad nevienam nav izdevies izdzīvot šādos apstākļos tik ilgi, viņš atbildēja: ”Ceru, ka nevienam nekad arī nenāksies šo rekordu pārspēt.” Puna Lima pieredze vēlāk tika iekļauta britu karaflotes jūrnieku izdzīvošanas instrukcijās.

 

 

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+