Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
13. jūnijs, 2014
Drukāt

1944. gada 13. jūnijs

13jun_fau_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 13. jūnija rītā, nacistiskā Vācija pirmo reizi raidīja pret Londonu savu ”brīnumieroci” – spārnoto raķeti ”V1” jeb ”Fau1”,  pēc ražotāja nosaukuma – ”Fieseler Fi 103”.

Vācu okupētās Latvijas laikraksts ”Tēvija” par to kā sensāciju ziņoja 17. jūnijā pirmajā lappusē, apgalvojot, ka pret Angliju vēršoties ”vissmagākā kalibra jaunveidīgi sprāgstķermeņi”. 7,7 metrus garā raķete ar reaktīvo dzinēju astes daļā spēja nogādāt ap 800 kg sprāgstvielas līdz mērķim, maksimums, 286 km tālumā. Tas bija pietiekami, lai varētu apšaudīt Londonu no Ziemeļjūras otra krasta. ”V1” nebija sarežģīts būvniecībā, taču primitīvās raķetes vājā vieta bija vadība un precizitāte. To varēja raidīt tikai pret mērķi, kas aizņem lielu platību. Panākt, lai ”V1” trāpītu nelielam ciemam, nebija iespējams. Nacistu zinātnieku radītais ierocis jau vēlāk kļuva par pamatu līdzīgu izstrādājumu konstruēšanai ASV un PSRS.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+