Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. oktobris, 2014
Drukāt

1944. gada 13. oktobrī (2)

13okt_Riga_karaviri

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 13. oktobrī, padomju karaspēks pa Brīvības ielu bez kaujas ienāca vācu atstātajā Rīgā.

Pilsētai laimējās iztikt bez ielu kaujām. Vācieši tomēr saspridzināja Daugavas krastmalu, tiltus, pasta un telegrāfa ēku, kā arī sabojāja pilsētas dzīvei svarīgākās komunikācijas. Nodega Romas viesnīca tagadējās viesnīcas ”Rīga” vietā. No padomju artilērijas vai aviācijas gāja bojā elitārais piecstāvu īres nams Brīvības un Miera ielas stūrī. Šī vieta joprojām tukša. Tikai sev vien zināmu iemeslu dēļ padomju virspavēlniecība neļāva pirmajām Rīgā ienākt latviešu strēlnieku daļām, kaut tās atradās pilsētas pievārtē. Bijušais 308. latviešu strēlnieku divīzijas virsnieks Igors Briežkalns atmiņās raksta: ”Strēlnieki bija noskaņoti enerģiski uzbrukt Rīgas virzienā. Tomēr 12. oktobrī 130. latviešu strēlnieku korpuss, atrodoties dažus kilometrus no Ķekavas, pavisam negaidīti tika pagriezts Olaines virzienā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Pielikums RIGAS SENAM salidzinajumam ar PARIZI … kadu dazu civilizetu cilveku davana latviesu tautai !!!

  2. Rīgas atbrīvošana Atbildēt

    Urrrā! Slava varonīgajai padomju armijai- Rīgas atbrīvotājai un Ušakova ģediem,kuri”bez kaujas ienāca vācu atstātajā Rīgā”.Ja jūsu(ģedu) nebūtu,Ušaks šodien nebūtu Putlera ieliktenis Latvija galvaspilsētā Rīgā! Urrrrā!!!!

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+