Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
14. novembris, 2014
Drukāt

1944. gada 14. novembrī (1)

14nov_Kurelis_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 14. novembrī, vācu drošības policijas un SS vienības pēc augstākā policijas komandiera Ostlandē SS obergrupenfīrera Jekelna pavēles aplenca ģenerāļa Jāņa Kureļa latviešu karavīru grupas štābu Puzes pagasta Stiklos.

Kurelieši, kuru kopējais skaits bija 2000 – 3000 vīru, tika atbruņoti. Padoties atteicās tikai 500 vīru lielais leitnanta Roberta Rubeņa bataljons Ugāles Ilziķos. Tomēr decembra pirmajās divās nedēļās pēc vairākām asiņainām kaujām un bataljona virsnieku, tajā skaitā leitnanta Rubeņa, krišanas kā organizēts spēks pārstāja pastāvēt arī šī vienība. Kurelieši varēja kļūt par atjaunojamās Latvijas armijas kodolu, diemžēl cerībām nebija lemts īstenoties. Sagūstītos kureliešu virsniekus ar vācu kara tiesas spriedumu vai nu nošāva, vai nosūtīja uz Štuthofas koncentrācijas nometni. Koncentrācijas nometnē nonāca arī tie karavīri, kas iepriekš dezertēja no latviešu leģiona, lai pievienotos Kureļa grupai. Vēl daļu ieskaitīja leģionā. Nelielas kureliešu vienības palika mežos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai ir kaut kas vairāk zināms par to apmēram 600 (kā minēts tekstos) kureliešu likteni, kurus nosūtīja uz Štuthofu?

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (65)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (4)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+