×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

1944. gada 23. decembrī (3)

23dec_Legionari_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 23. decembrī, Kurzemē padomju – vācu frontē uzliesmoja tā sauktās otrās Ziemassvētku kaujas.

Padomju karaspēks centās izlauzties Tukuma un Saldus virzienā. Latviešu leģiona 19. divīzija niknas aizstāvēšanās kaujas izcīnīja Džūkstes – Lestenes iecirknī, kur cīņā tika raidīti arī padomju armijā steigā mobilizētie latviešu puiši no Vidzemes un Latgales. Intensīvas kaujas ilga līdz 31. decembrim. Cīņa notika par katru māju, par katru augstieni. Tās vairākkārt gāja no rokas rokā. Līdz uzbrukuma apsīkuma brīdim padomju karaspēkam atsevišķos iecirkņos bija izdevies pavirzīties 13 km uz priekšu, tomēr nākamā gada janvārī pretuzbrukumā vāciešiem daļu zaudētā izdevās atgūt. Milzīgus zaudējumus cieta abas puses. Daudzi tajās dienās kritušie leģionāri tagad atdusas Lestenes brāļu kapos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. To pašu var teikt par sarkanā armijā iesauktiem latviešu puišiem – neviena krievu māte par tiem neraudās.
  Kurzemē krievi vēl speciāli kādu brīdi nolika latviešu daļas pret leģionu, lai tie viens otru apkauj, jo tad taču būs brīva iekarotā telpa iebrucējiem no austrumiem.

 2. Atveleja legionariem to vissmagako jo par beigtiem latviesu deliem neviena vacu mate neraudas…. tapec viniem tas legions bija tik loti vajadzigs.

  • Mazliet tumša bilde Jums.
   Jā piekrītu,ka vācieši sauca leģionā latviešu zēnus(citu jau šeit nebija)Bet lielākā daļa no leģionāariem tomēr cerēja(naivi),bet cerēja,ka viss beigsies visi aizies un viņi paliks paši savā brīvā zemītē.Starp tiem bija arī mans Tēvs,kas pēc tam garus gadus aizvadīja sibīrījas barakās.Paldies Dievam atgriezās,ja tā nebūtu es te nerakstītu.

   Un tieši brīvības alku dēļ musu Tēvi sitās ar krieviem kurzemes katlā,jo negribēja vairs redzēt nedz vāciešus,nedz krievus,kas jau reiz bija okupējuši Latviju 1940 gadā.Pusi izsūtījuši,daļu iznīcinājuši uz vietas,visu izlaupījuši un ko varējuši izdrāzuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+