Mobilā versija
+6.1°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
24. oktobris, 2014
Drukāt

1944. gada 24. oktobrī

24okt_Reno_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 24. oktobrī, klīnikā Parīzē nomira franču rūpnieks un slavenās autobūves firmas “Renault” dibinātājs Luijs Reno.

Pēdējās dzīves nedēļas Reno pavadīja smagi slims, turklāt arestā, gaidot tiesu, jo pēc Francijas atbrīvošanas viņu apsūdzēja sadarbībā ar nacistiem. Franču “autobūves Napoleona” uzņēmumi kara laikā bija turpinājuši darboties, piegādājot tehniku nacistiskajai Vācijai. Arestētais Reno uzsvēra, ka viņa vienīgais mērķis bijis saglabāt rūpnīcas, kuras turklāt regulāri bombardēja sabiedrotie, un nodarbināt strādniekus, lai paglābtu tos no nosūtīšanas darbos Vācijā. Septembra beigās Reno ievietoja cietumā Parīzē, bet oktobra sākumā viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, tāpēc uzņēmēju, pateicoties aizstāvju pūlēm, pārveda uz klīniku. Reno nāves iemesli palika neskaidri, taču viņa atraitne apgalvoja, ka vīrs nonāvēts atriebības vilnī, kas tūlīt pēc vāciešu padzīšanas pārņēma Franciju. Testamentā savu uzņēmumu viņš novēlēja “Renault” 40 000 darbiniekiem, tomēr 1945. gadā valdība visas Reno fabrikas nacionalizēja kā kolaboranta īpašumu.

Pievienot komentāru

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+