Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
24. oktobris, 2014
Drukāt

1944. gada 24. oktobrī

24okt_Reno_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 24. oktobrī, klīnikā Parīzē nomira franču rūpnieks un slavenās autobūves firmas “Renault” dibinātājs Luijs Reno.

Pēdējās dzīves nedēļas Reno pavadīja smagi slims, turklāt arestā, gaidot tiesu, jo pēc Francijas atbrīvošanas viņu apsūdzēja sadarbībā ar nacistiem. Franču “autobūves Napoleona” uzņēmumi kara laikā bija turpinājuši darboties, piegādājot tehniku nacistiskajai Vācijai. Arestētais Reno uzsvēra, ka viņa vienīgais mērķis bijis saglabāt rūpnīcas, kuras turklāt regulāri bombardēja sabiedrotie, un nodarbināt strādniekus, lai paglābtu tos no nosūtīšanas darbos Vācijā. Septembra beigās Reno ievietoja cietumā Parīzē, bet oktobra sākumā viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, tāpēc uzņēmēju, pateicoties aizstāvju pūlēm, pārveda uz klīniku. Reno nāves iemesli palika neskaidri, taču viņa atraitne apgalvoja, ka vīrs nonāvēts atriebības vilnī, kas tūlīt pēc vāciešu padzīšanas pārņēma Franciju. Testamentā savu uzņēmumu viņš novēlēja “Renault” 40 000 darbiniekiem, tomēr 1945. gadā valdība visas Reno fabrikas nacionalizēja kā kolaboranta īpašumu.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+