Mobilā versija
+19.5°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
29. aprīlis, 2014
Drukāt

1944. gada 29. aprīlī

29apr_Cakste_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 29. aprīlī, nacistiskās Vācijas slepenpolicija gestapo arestēja Latvijas Centrālās padomes (LCP) priekšsēdētāju Konstantīnu Čaksti (1901 – 1945).

Pirmā Latvijas valsts prezidenta Jāņa Čakstes dēla vadībā LCP bija paspējusi veikt vairākas akcijas, tostarp nogādāt Rietumos memorandu, kurā Latvijā pazīstamas personības aicināja atbalstīt valsts neatkarības atjaunošanu pēc kara. Sāka izdot arī nelegālo laikrakstu “Jaunā Latvija”. Virsmērķis bija neatkarīgas Latvijas atjaunošana, balstoties 1922. gada Satversmē. Tiesa, ja neskaita šauru intelektuāļu loku, tikai retais Latvijā zināja par LCP darbošanos un eksistenci. 1944. gada septembrī Čaksti kopā ar citiem latviešu politiķiem Bruno Kalniņu un Ludvigu Sēju pārveda no Centrālcietuma uz Salaspils nometni, bet pēc tam uz Štuthofas koncentrācijas nometni. 1945. gada 21. februārī, kad Štuthofas ieslodzītos pārdzen uz Lauenburgas nometni, novārgušais un, iespējams, ar tīfu slimais Konstantīns Čakste gāja bojā. Viņa kaps joprojām atrodas Polijā, Kašupskas Krempā, kaut bijuši plāni Čakstes pīšļu pārapbedīt dzimtenē.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (5)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (5)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+