Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

1944. gada 4. septembrī

4sept_Somija_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 4. septembrī, Somija, no vienas, un PSRS kopā ar Lielbritāniju, no otras puses, parakstīja pamieru, izbeidzot tā saukto Turpinājuma karu.

PSRS karaspēks frontē gan nespēja atturēties pārtraukt uguni 24 stundas vēlāk par Somijas karavīriem. Somijas bruņoto spēku pavēlnieks maršals Mannerheims un somu valdība apzinājās, ka Vācijas sakāve ir tikai laika jautājums un miers jāpanāk, kamēr stāvoklis padomju–somu frontē ir Somijai labvēlīgi stabils un padomju armija vēl nav ieņēmusi Igauniju. PSRS karaspēkam sākot uzbrukumu un okupējot Baltiju, nosacījumi Somijas iziešanai no kara jau būtu daudz bargāki. Laikus izstājoties no Hitlera Vācijas sabiedroto rindām, Somija glāba savu suverenitāti, kaut arī samaksāja par to dārgi teritoriālo un materiālo zaudējumu ziņā. Tiesa, izrēķināties ar nepakļāvīgo Somiju Staļinam neļāva arī ASV un Lielbritānijas sargājošā nostāja.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+