Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

1944. gada 4. septembrī

4sept_Somija_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 4. septembrī, Somija, no vienas, un PSRS kopā ar Lielbritāniju, no otras puses, parakstīja pamieru, izbeidzot tā saukto Turpinājuma karu.

PSRS karaspēks frontē gan nespēja atturēties pārtraukt uguni 24 stundas vēlāk par Somijas karavīriem. Somijas bruņoto spēku pavēlnieks maršals Mannerheims un somu valdība apzinājās, ka Vācijas sakāve ir tikai laika jautājums un miers jāpanāk, kamēr stāvoklis padomju–somu frontē ir Somijai labvēlīgi stabils un padomju armija vēl nav ieņēmusi Igauniju. PSRS karaspēkam sākot uzbrukumu un okupējot Baltiju, nosacījumi Somijas iziešanai no kara jau būtu daudz bargāki. Laikus izstājoties no Hitlera Vācijas sabiedroto rindām, Somija glāba savu suverenitāti, kaut arī samaksāja par to dārgi teritoriālo un materiālo zaudējumu ziņā. Tiesa, izrēķināties ar nepakļāvīgo Somiju Staļinam neļāva arī ASV un Lielbritānijas sargājošā nostāja.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+