×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

1945. gada 19. janvārī (1)

19janv_Vacija_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 19. janvārī, nedēļu pēc Vislas–Oderas operācijas uzsākšanas PSRS karaspēka tanku un kājnieku daļas pirmo reizi Otrā pasaules kara gaitā pārgāja Vācijas robežu.

Tas notika Augšsilēzijā. Tajā pašā laikā sarkanā armija bija ieņēmusi Krakovu un Varšavu. Pateicoties vairākkārtējam pārsvaram tehnikā un karavīru skaitā, sarkanā armija pārrāva fronti un faktiski sagrāva vācu armiju grupu “A”. Pārrāvums līdz 18. janvārim bija sasniedzis 500 km platumu un 150 km dziļumu. Nepilna mēneša laikā tika ieņemta Polija, daļa Čehoslovākijas un Vācijas. Austrumsilēzijā padomju rokās gandrīz neskarti krita vairāki ļoti svarīgi vācu bruņojuma rūpniecības uzņēmumi, kas bija papildu trieciens reiham. Padomju uzbrukums apstājās 3. februārī tikai 60 – 70 km attālumā no Berlīnes. Tālāk virzīties sarkanajai armijai tobrīd pietrūka spēka. Kļuva jūtamas arī apgādes grūtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atceros senu zinju. Vaacieshi ienjeema atpakalj vienu ciemu un atklaaja, ka sarkanarmieshi bija briesmiigi izreekjinaajushies ar ciema iedziivotaajiem. Taadas lietas godu neness.

Draugiem Facebook Twitter Google+