Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
19. janvāris, 2015
Drukāt

1945. gada 19. janvārī (1)

19janv_Vacija_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 19. janvārī, nedēļu pēc Vislas–Oderas operācijas uzsākšanas PSRS karaspēka tanku un kājnieku daļas pirmo reizi Otrā pasaules kara gaitā pārgāja Vācijas robežu.

Tas notika Augšsilēzijā. Tajā pašā laikā sarkanā armija bija ieņēmusi Krakovu un Varšavu. Pateicoties vairākkārtējam pārsvaram tehnikā un karavīru skaitā, sarkanā armija pārrāva fronti un faktiski sagrāva vācu armiju grupu “A”. Pārrāvums līdz 18. janvārim bija sasniedzis 500 km platumu un 150 km dziļumu. Nepilna mēneša laikā tika ieņemta Polija, daļa Čehoslovākijas un Vācijas. Austrumsilēzijā padomju rokās gandrīz neskarti krita vairāki ļoti svarīgi vācu bruņojuma rūpniecības uzņēmumi, kas bija papildu trieciens reiham. Padomju uzbrukums apstājās 3. februārī tikai 60 – 70 km attālumā no Berlīnes. Tālāk virzīties sarkanajai armijai tobrīd pietrūka spēka. Kļuva jūtamas arī apgādes grūtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atceros senu zinju. Vaacieshi ienjeema atpakalj vienu ciemu un atklaaja, ka sarkanarmieshi bija briesmiigi izreekjinaajushies ar ciema iedziivotaajiem. Taadas lietas godu neness.

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+