Mobilā versija
+2.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
2. septembris, 2015
Drukāt

1945. gada 2. septembrī

2sept_Kapitulacija_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 2. septembrī, Tokijas līcī uz amerikāņu līnijkuģa “Missouri” klāja plkst. 9.04 tika parakstīts Japānas kapitulācijas akts.

Ar to oficiāli beidzās Otrais pasaules karš. Faktiski Japānas armija pēc imperatora Hirohito pavēles savu sakāvi bija atzinusi jau 15. augustā. Tomēr atsevišķi fanātiski noskaņoti japāņu armijas karavīri un virsnieki nomaļās Klusā okeāna salās un Āzijas džungļos vai nu nemaz nesaņēma šo ziņu, vai arī atteicās tai ticēt. Pēdējais šāds slēpšanās gadījums reģistrēts 1974. gadā Indonēzijā. Ne viena vien militārpersona izdarīja pašnāvību, nespējot pārdzīvot to, ko uzskatīja par lielāko pazemojumu. Vēl 50. gados tika reģistrēti atsevišķi gadījumi, kad fanātiķi vai to grupas iesaistījās apšaudēs ar vietējo policiju un karavīriem Filipīnās, Vjetnamā un Marianas salās. Oficiāli Japāna un sabiedrotās valstis kara stāvokli izbeidza 1952. gada 28. aprīlī līdz ar Sanfrancisko miera līguma noslēgšanu.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+