Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
20. februāris, 2015
Drukāt

1945. gada 20. februārī

20feb_Bangerskis_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 20. februārī, pēc saskaņošanas ar nacistiskās Vācijas vadību Potsdamā tika sasaukta Latvijas Nacionālā padome. Tā ievēlēja Latvijas Nacionālo komiteju (LNK) ar ģenerāli Rūdolfu Bangerski priekšgalā. Berlīnē pēdējā brīdī bija nākuši pie slēdziena, ka nepieciešams kaut kas, lai vairāk motivētu latviešu karavīrus cīnīties Vācijas pusē brīdī, kad puse Latvijas atradās sarkanās armijas rokās un sarkanarmieši jau soļoja pašā Vācijā. Jautājums par Baltijas valstu valstiskuma atjaunošanu bija cilāts visus kara gadus, taču allaž noraidīts. Patiesībā arī tagad LNK bija iecerēta tikai kā latviešu pašpārvalde, radot ilūziju, ka Berlīne reiz varētu atbalstīt Latvijas neatkarības atjaunošanu. Paši vācieši LNK uzskatīja vien par bēgļu organizāciju un boikotēja tās mēģinājumus pārņemt savā varā kādas civiliestādes Kurzemē. 1945. gada 3. maijā LNK pieņēma lēmumu pašlikvidēties.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+