Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

1945. gada 20. martā

20marts_Hitlers_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 20. martā, mēnesi pirms savas 56. dzimšanas dienas,  nacistiskās Vācijas diktators Ādolfs Hitlers pēdējo reizi parādījās publiski, apbalvojot 20 hitlerjūgenda jauniešus ar Dzelzs krustu.

Tie bija 16 – 18 gadus veci puiši, kas bija izcēlušies pēdējo mēnešu kaujās pie Berlīnes. Apbalvošana notika jaunās reihskancelejas pagalmā. Hitlers bija iznācis no bunkura, kur pastāvīgi uzturējās kopš janvāra vidus. Apbalvošanas process tika fotografēts un filmēts, un tās ir arī pēdējās tāda veida liecības par fīreru. Hitlers beidzot bija ievērojis, ka vācu tauta viņam vairs netic, tādēļ jau 1944. gadā atteicās no iziešanas publikā. Minētajā gadā viņš tikai trīs reizes uzstājās ar runām radio. Fīrera veselības stāvoklis gada laikā bija radikāli pasliktinājies, tomēr viņš turpināja noteikt armijas rīcību. Viņa nepārdomātie rīkojumi prasīja no vācu tautas nevajadzīgus upurus arī pēdējā brīdī.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+