Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
23. janvāris, 2015
Drukāt

Šī diena vēsturē: 23.01.1945. Vācija sāk evakuācijas operāciju “Hanibāls”

23janv_Begli_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 23. janvārī, Vācijas lieladmirālis Karls Dēnics deva pavēli uzsākt operāciju “Hanibāls” (“Hannibal”), kas nozīmēja vācu karavīru un civiliedzīvotāju evakuāciju pa jūru no padomju karaspēka apdraudētajām teritorijām – Kurzemes, Austrumprūsijas un Rietumprūsijas.

Faktiski šī operācija ilga līdz pat 1945. gada 8. maijam, kad Liepāju pameta 92 lielāki un mazāki kuģi ar 18 tūkstošiem karavīru un civilistu.

“Hanibāls” ir viena no lielākajām ārkārtas evakuācijas operācijām, kāda jebkad veikta. Tajā tika iesaistīts 1081 visu veidu kuģis no lieliem pasažieru laineriem līdz zvejas traleriem un velkoņiem. “Hanibāla” laikā pa jūras ceļu pārvietoja apmēram 2,5 miljonus cilvēku.

Vairākums no viņiem uzkāpa uz klāja Hēlā, Pilavā (Baltijskā), Gotenhāfenē (Gdiņā) un Dancigā (Gdaņ­skā). 245 kuģi operācijas laikā tika sabombardēti, torpedēti, uzskrēja mīnām vai nogrima citu iemeslu dēļ.

No kopējā evakuēto skaita bojā gāja 1,3% jeb aptuveni 33 tūkstoši evakuējamo bēgļu.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+