Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
24. marts, 2015
Drukāt

1945. gada 24. martā

24marts_desants_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 24. martā, amerikāņu un britu aviācija Otrā pasaules kara laikā veica pasaules vēsturē vērienīgāko vienas dienas gaisa desanta operāciju.

Operācijas “Varsity” mērķis bija izveidot placdarmu Reinas labajā krastā pie Vēzeles pilsētas, lai pēc tam sadarbībā ar sabiedroto daļām, kas jau bija pārgājušas Reinu, attīstītu tālāku iebrukumu Rietumvācijā. Operācijā kopumā piedalījās 540 transportlidmašīnas un 1300 desanta planieri, kas izsēdināja 4978 angļu un 9387 amerikāņu desantniekus. Tā bija arī pirmā un pēdējā reize, kad kara laikā ar izpletņiem tika desantēti tanki. Tie bija vieglie amerikāņu “M22 Locust”. Tiesa, no 12 iesaistītajiem tikai divi tanki pēc zemes sasniegšanas izrādījās kaujasspējīgi, jo pārējie bija guvuši bojājumus. Kopumā “Varsity” noritēja veiksmīgi, tomēr prasīja lielus zaudējumus – ap 2600 vīru, jo vācieši desantu bija gaidījuši.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+