Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
4. februāris, 2015
Drukāt

1945. gada 4. februārī (1)

4feb_Jalta_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 4. februārī, Krimā darbu sāka Jaltas konference, kurā pretnacistu koalīcijas “varenie” – Franklins Rūzvelts, Josifs Staļins un Vinstons Čērčils – pieņēma lēmumus, kas noteica ietekmes sfēras Eiropas austrumdaļās un Vācijas pēckara likteni.

Vācijai bija jākapitulē bez jebkādiem nosacījumiem, un valsts pēc tam sadalāma četrās okupācijas zonās. Tas pats tiek attiecināts arī uz Berlīni. PSRS piekrita uzsākt karadarbību pret Japānu tūdaļ pēc Vācijas kapitulācijas. Korejas pussala bija sadalāma divās zonās. Lielākās diskusijas notika par Polijas nākotni, un jautājums domstarpību dēļ tā arī līdz galam netika izlemts. Baltijas valstu nākotne ar rietumvalstu klusējošu piekrišanu Jaltā praktiski tika izlemta Padomju Savienībai par labu. Savukārt baltiešu bēgļu likteni ietekmēja vienošanās par visu PSRS pilsoņu repatriāciju. Tas nekas, ka daudzi no vēlāk repatriētajiem nekad nebija bijuši PSRS pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+