Mobilā versija
+5.7°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
4. februāris, 2015
Drukāt

1945. gada 4. februārī (1)

4feb_Jalta_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 4. februārī, Krimā darbu sāka Jaltas konference, kurā pretnacistu koalīcijas “varenie” – Franklins Rūzvelts, Josifs Staļins un Vinstons Čērčils – pieņēma lēmumus, kas noteica ietekmes sfēras Eiropas austrumdaļās un Vācijas pēckara likteni.

Vācijai bija jākapitulē bez jebkādiem nosacījumiem, un valsts pēc tam sadalāma četrās okupācijas zonās. Tas pats tiek attiecināts arī uz Berlīni. PSRS piekrita uzsākt karadarbību pret Japānu tūdaļ pēc Vācijas kapitulācijas. Korejas pussala bija sadalāma divās zonās. Lielākās diskusijas notika par Polijas nākotni, un jautājums domstarpību dēļ tā arī līdz galam netika izlemts. Baltijas valstu nākotne ar rietumvalstu klusējošu piekrišanu Jaltā praktiski tika izlemta Padomju Savienībai par labu. Savukārt baltiešu bēgļu likteni ietekmēja vienošanās par visu PSRS pilsoņu repatriāciju. Tas nekas, ka daudzi no vēlāk repatriētajiem nekad nebija bijuši PSRS pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+