Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
5. jūnijs, 2015
Drukāt

1945. gada 5. jūnijā

5jun_Deklaracija_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 5. jūnijā, augstākās pārvaldes funkcijas Otrajā pasaules karā sakautajā Vācijā oficiāli uzņēmās Sabiedroto kontroles padome.

Tas notika saskaņā ar Berlīnes deklarāciju, ko šajā dienā parakstīja ASV, Anglijas, Francijas un PSRS augsta ranga militārie pārstāvji. Dokuments apstiprināja Trešā reiha juridisko likvidēšanu, taču norādīja, ka Vācijas nacionālā teritorija turpina eksistēt 1937. gada robežās, kas gan neatbilda patiesībai, ja ņem vērā teritoriālos pārveidojumus, ko Vācijas austrumos veica PSRS un Polija. Vācija tika sadalīta četrās okupācijas zonās, bet deklarācija uzsvēra, ka valdības funkciju pārņemšana nenozīmē Vācijas aneksiju. Deklarācijas parakstīšanas brīdī valdīja uzskats, ka sabiedroto kontrole pār teritoriju ilgs vienu divus gadus. Pēc tam bija jāparaksta oficiālais miera līgums ar Vāciju, un valsts sāktu visu no gala, tomēr aukstā kara dēļ Vācijas sašķeltība saglabājās līdz 1990. gadam.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+