Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
8. oktobris, 2015
Drukāt

1945. gada 8. oktobrī

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 8. oktobrī, Rīgā Jaunatnes teātra aktrises Veras Stabulnieces ģimenē piedzima komponists, pianists un dziedātājs Uldis Stabulnieks.

Ja ne aiziešana mūžībā pēc ilgas slimības 2012. gada 27. septembrī, droši vien mūziķa jubileja šogad būtu atzīmēta ar autorkoncertiem, jo Stabulnieks 70. – 80. gados bija viens no vadošajiem latviešu estrādes mūzikas komponistiem līdzās Raimondam Paulam un Zigmaram Liepiņam. Viņš pats jokojis, ka tautā viņu pazīstot vien pēc leģendārās dziesmas “Tik un tā” ar Māras Zālītes vārdiem. Kā zināms, dziesma “Mikrofona” aptaujā 1981. gadā ieguva otro vietu. Runā, ka balsojumā tā bijusi pirmā, taču padomju laikā dziesma, kuras vārdos uzsvērta Latvija un tās skaistums pēc definīcijas nevarēja tāda būt. Tomēr Stabulnieka devums latviešu mūzikas attīstībā, protams, ir daudz lielāks. Viņš komponējis ne vien estrādei, bet arī kino un teātra mūziku. 1972. gadā tapušais “Miglas blūzs” ir pirmais latvieša uzrakstītais blūzs.

Pievienot komentāru

Aplamie apgalvojumi. Pēc intervijas ar Fātimu teoloģe par sievietes lomu islāmā (3)Pēc “LA” publicētās intervijas ar Līgu Fātimu Legzdiņu un “Latviešu mentalitāte sasaucas ar islāmu, prāto konvertīte Līga Fātima” lasītāji uzdeva jautājumus, vai
Draugiem Facebook Twitter Google+