Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
9. marts, 2015
Drukāt

1945. gadā naktī uz 10. martu

9marts_Tokio_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gadā naktī uz 10. martu, ASV kara aviācija īstenoja uzlidojumu Japānas galvaspilsētai Tokijai, kas atzīta par visu laiku iznīcinošāko konvencionālo bombardēšanu.

Tajā piedalījās ap 300 bumbvedēju “B-29”, kuru nestā nāves krava iznīcināja ap 100 tūkstošus dzīvību – pat vairāk nekā vēlāk prasīja Hirosimas un Nagasaki atombombardēšana. Mērķi bija gan dzīvojamie un tirdzniecības, gan rūpniecības kvartāli. Būtiski, ka uzlidojums pilnībā sagrāva Japānas kodolreaktoru, kas gan vēl nebija pabeigts. Tika iznīcināti arī visi kodolmateriāli, un japāņi zaudēja jebkādas cerības radīt savu atombumbu. Novājinātā Tokijas pretgaisa aizsardzība nespēja neko likt pretim amerikāņu pārspēkam, un šajā operācijā ASV zaudēja tikai 14 lidmašīnas, turklāt lielākoties tas nebija japāņu nopelns.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+